مجلـــــــــــــــس در راس امــــــــــور اســت :

 

انتخابات مجلس همواره منشا تحولات در طیف های سیاسی بوده است به ویژه زمانی که قدرت اجرایی دستخوش تغییر می شود.از زمان رهبری پیر جماران تا کنون ایران هشت بار تجربه انتخابات مجلس راداشته، امام هیچ گاه نشده است که این انتخابات با واژه تقلب همراه باشد.به خاطر اهمیت مجلس شورای اسلامی و باز خورد آن در جامعه وهمینطور نقش بسزای بسیاری ازنمایندگان در استانهای مختلف میتوان به جرات گفت مردمی ترین انتخابات ایران بعد از شوراهای اسلامی شهر و روستا مجلس شورای اسلامی است.

اولین باری که نام تقلب در اتخابات مجلس بر سر زبانها افتاد دقیقا زمانی بود که مجاهدین خلق درانتخابات پیروزنشدند و اعلام کردند که تقلب شده است که با پیگیری یاران امام و شورای نگهبان معلوم شد که هیچ تقلبی صورت نگذفته است.

 

در اینجا باید دو واژه را به چالش کشید اولی تقلب و دیگری تخلف؛ شاید در هر انتخاباتی تخلف صورت بگیرد و این یک امر طبیعی در سراسر دنیا است. زیرا این مرحله در روند انتخابات انجام می شود. اما.تقلب هرگز!

در دهه هفتاد برخی شایعه ها مبنی بر اینکه طیف هاشمی رفسنجانی در انتخابات تقلب خواهد کرد، بر سر زبانها افتاد ولی پس از انجام انتخابات و تائید شورای نگهبان معلوم شد که این ادعا صحیح نبوده و دستگاه اجرایی به نفع شخص خاصی وارد عمل نشده است. زیرا مطئنا رویکرد دولت هاشمی به شخص ناطق نوری نزدیکتر بود تا سید محمد خاتمی. در دوره اصلاحات نیز هیچ تقلبی صورت نگرفته بود. نسبت به جو احساسات گرایی مردم به طیف سیدمحمد خاتمی رای دادند و اکثریت مجلس به دست اصلاح طلبان افتاد.

هم اکنون نیز علی رغم تمام مشکلاتی که با جریان انحرافی داریم و علیرغم دوری جستن و ترد جریان انحرافی از بدنه ی اصلی اصولگرایی باید حواسمان به این نکته ی مهم باشد که مطرح کردن تقلب هرچند در حد حدس و گمان، آب را پیمانه پیمانه بر آسیاب دشمن ریخته و طبیعتاً باید بعد از اعلام نتایج، منتظر اعتراض گروهی که در انتخابات شکست می خورند باشیم.

در حالی که ساختار برگزاری انتخابات در جمهوری اسلامی راه تقلب گسترده را تا حد غیر ممکن تنگ کرده است." از این رو برخی در آستانه انتخابات مجلس که در اسفند ماه برگزار می شود مسائلی را مطرح کردند و احتمال تقلب در اتنخابات را بسیار بالا و سرمنشا آن را جریان انحرافی میدانند . تجربه نشان داده است که ترس از تقلب و مسائل از این قبیل به خاطر سرپوش گذاشتن ضعف برخی گروهای سیاسی بوده و کسانی این حرفها را مطرح میکنند که پایگاه اجتماعی قوی ندارند و بیشتر از ترس سخن میگویند...../

/ 0 نظر / 35 بازدید